Nášivka Wagnerova skupina

Kód: 819/KUL 819/HRA Zvolte variantu
Novinka
62 hodnocení
349 Kč 299 Kč od 299 Kč
Vyprodáno Skladem (>10 ks) Zvolte variantu
Varianta

PMC - SVS Wagner - Wagnerova skupina (armáda)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Wagnerova skupina nebo též Wagnerova armáda (někdy též psáno s jednoduchým "V" - tedy Vágnerova) je ruská vojenská organizace. Jelikož se nejedná o útvar pravidelné armády, je toto uskupení označováno jako soukromá armáda. Podle dostupných informací byl do poloviny roku 2023 jejím majitelem ruský miliardář a osoba z okruhu přátel Vladimíra Putina, Jevgenij Prigožin.
23. srpna 2023 se jeho letadlo zřítilo v oblasti Tver severně od Moskvy, při cestě z hlavního města do Petrohradu. Na palubě byla kromě Prigožina jeho pravá ruka Dmitrij Utkin, šéf jeho ​​ochranky Valerij Čkalov a další čtyři cestující a tři členové posádky. Ruské úřady uvedly, že nikdo nepřežil.


Příslušníci této skupiny se zúčastnili mnoha ozbrojených konfliktů - občanské války v Sýrii, bojů na východě Ukrajiny, války v Libyi.
Jako vojenský velitel skupiny je označován Dmitrij Utkin, podplukovník speciálních sil a bývalý pracovník vojenské rozvědky GRU. Podle jeho přezdívky Wagner je celé skupina označována jak Wagnerovci. V souvislosti s tím je používána neformální přezdívka skupiny „muzikanti“.

PROVEDENÍ NÁŠIVKY:
- kulatá (průměr nášivky 80 mm, provedení velcro - suchý zip);
- hranatá (rozměry 80 x 80 mm, nášivka k našití).