Prapor Wagnerovy armády

Kód: 05RU015
Neohodnoceno
499 Kč
Skladem (2 ks)

Prapor Wagnerovy armády

Detailní informace

Detailní popis produktu

Wagnerova skupina nebo též Wagnerova armáda (někdy též psáno s jednoduchým "V" - tedy Vágnerova) je ruská vojenská organizace. Jelikož se nejedná o útvar pravidelné armády, je toto uskupení označováno jako soukromá armáda. Podle dostupných informací byl do poloviny roku 2023 jejím majitelem ruský miliardář a osoba z okruhu přátel Vladimíra Putina, Jevgenij Prigožin.
23. srpna 2023 se jeho letadlo zřítilo v oblasti Tver severně od Moskvy, při cestě z hlavního města do Petrohradu. Na palubě byla kromě Prigožina jeho pravá ruka Dmitrij Utkin, šéf jeho ​​ochranky Valerij Čkalov a další čtyři cestující a tři členové posádky. Ruské úřady uvedly, že nikdo nepřežil.

Příslušníci této skupiny se zúčastnili mnoha ozbrojených konfliktů - občanské války v Sýrii, bojů na východě Ukrajiny, války v Libyi.
Jako vojenský velitel skupiny je označován Dmitrij Utkin, podplukovník speciálních sil a bývalý pracovník vojenské rozvědky GRU. Podle jeho přezdívky Wagner je celé skupina označována jak Wagnerovci. V souvislosti s tím je používána neformální přezdívka skupiny „muzikanti“.

Jednopohledové provedení, vhodné do interiéru, rozměry cca. 90 x 145 cm, PES, průvlaky.